Mesane Hastalıkları

AŞIRI AKTİF MESANE (HUZURSUZ MESANE)

Özellikle orta ve ileri yaş kadınların önemli sağlık sorunu olan bu sendromun tanısı ve tedavisi günümüzde oldukça kolay ve başarılıdır. Ne yazık ki toplumumuzun, özeklikle kadınlarımızın, psiko-sosyal yapıları nedeniyle bu rahatsızlıklarını dile getirmemeleri, bu oldukça sıkıntılı rahatsızlıkla yaşamlarını sürdürmelerine neden olmaktadır.

Mesane kanseri

Otuz yaş ve sonrasında görülebilen mesane tümörleri en çok 60 -80 ya arasında görülür. Erkeklerde Prostat, Akciğer,Mide-Barsak kanserlerinden sonra en sık görülen kanserdir.

Nörojen mesane

Mesaneyi innerve eden(uyaran) sinirleri etkileyen nörolojik hastalıklar nedeniyle oluşan fonksiyon bozukluğu olarak tanımlanabilir.

Vezikovajinal fistül ( VVF )

Vezikovajinal fistül (VVF) kadınlarda ürogenital sistem (idrar yolu ve kadın cinsel organları arasında) meydana gelen fistüllerinin bir alt tipidir. Vezikovajinal fistül (VVF) mesane (idrar torbası) ile

Mesane Sarkması

Mesane sarkmasında anatomik nedenler
Laparoskopik / Robotik Sakrokolpopeksi
Mesane sarkmasının derecelerine göre çeşitli tedavi alternatifleri söz konusudur. Bazı tedaviler geçici çözümler sunarken, bazı tedaviler uzun dönem etkili ve düşük riskli olabilmektedir.